суботу, 9 січня 2016 р.

Конспект уроку з літературного читання, 3 клас

Тема.Сила уяви. Галина Кирпа «Чого я другу не сказав?». Підсумок за розділом «Візьму перо і спробую»
Мета:розкрити значення дружби в житті кожної людини, вчити аналізувати прочитане,вчити висловлювати щирі слова про свого друга, вдосконалювати навички свідомого виразного читання поетичних творів,  вдосконалювати вміння висловлювати оцінні судження,розвивати вміння спілкуватися та підтримувати товариські стосунки,розвивати усне мовлення,використовуючи опорні слова, збагачувати словник учнів, коригувати процеси мислення, пам’яті,виховувати тактовне ставлення до людей,бажання бути справжнім другом.
Обладнання: індивідуальні картки до дидактичних ігор «Що в кого?», «Склади прислів’я»,аудіозапис Б.Савельєва «Справжній друг».
                                                     Хід уроку
I. Організаційний момент
-Сьогодні у нас незвичайний урок.Ми будемо мандрувати містом «Читайлик».
 1.Вправа «Вилучи зайве»
- Вилучіть зайві слова й прочитайте девіз уроку.
 «Читаодинння – осдванова навтричання».
  (Читання- основа навчання.)
   Тому:
Урок має бути
Ми будемо
цікавим;                                                           навчальним;                                             продуктивним
дисциплінованими;                        уважними;                                                  активними
II. Перевірка домашнього завдання
1зупинкаВулиця  Домашнє завдання.
1. Робота в парі. Гра «Обличчям до обличчя»
Учні в парі ставлять запитання один  одному за змістом оповідання В. Сухомлинського «Сергійкова квітка».
2. Конкурс на кращий власний заголовок до оповідання.
3. Гра за індивідуальними  картками «Що в кого?»
-З’єднайте стрілками,у кого який подарунок.
Петро                                                квітка
Максим                                             ножик
Гриць                                                ліхтарик
Сергійко                                            металевий соловейко
IІІ.Актуалізація опорних знань.
2 зупинка – Вулиця  Мовна розминка. 
1. Мовленнєва розминка.
Артикуляційна зарядка
а) цокання язиком;
б) рухи язиком (провести кінчиком язика по краю зубів, витягнути язик трубочкою і т.д.);
 Вправи на дихання
а)вдих - видих (із затримкою дихання; 3-4 рази);
б)вдих - видих зі звуком [а]
Робота над скоромовкою
Біжать стежини
 Поміж ожини.
 І вже у Жені
 Ожина у жмені
2.Вправа «Банани».
 -Закресліть у цьому рядку сім  літер, таким чином, щоб літери, які залишилися склали б добре знайоме слово:
          СДІРУМЖЛІБТЕАР
— Що означає слово «дружба»?
— Які правила про дружбу ви знаєте?
3.Вправа «Шифрувальник».
Чо             я               гу               ска
       \       /      \          /       \      /     \
         го           дру               не        зав?
(Чого я другу не сказав?)
-Молодці!
.ІV.Мотивація навчальної діяльності
3 зупинка –Вулиця Тематична.
1.Повідомлення теми і мети уроку
— Сьогодні ми прочитаємо вірш Галини Кирпи «Чого я другу не сказав?»,спробуємо розкрити значення дружби в житті кожної людини,удосконалювати навички читання й усного мовлення.
 - Розгляньте  портрет Галини Кирпи. Даю 1 хвилину познайомитися з її біографією.(Слайд).
 2.Біографія Галини Кирпи.
     Кирпа Галина Миколаївна
 «Коли я вибираю книжку, працює інтуїція – і ще жодного разу не підвела».
    Галина Миколаївна Кирпа народилася 1 січня 1950 року в селі Любарці Бориспільського району, що на Київщині.
    1976 року закінчила філологічний факультет Київського державного університету імені Т.Г.Шевченка. Займалася видавничою та журналістською діяльністю.
    Є автором багатьох поетичних збірок. Її твори перекладалися білоруською, польською, російською мовами.
    Галина Кирпа також перекладає з багатьох іноземних мов.
Її  вірші надихають маленьких читачів на філософські роздуми на тему краси та неосяжності природи та всесвіту. 
-Де народилася письменниця ?
-Коли?
- На що надихають її твори ?
V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу
1. Опрацювання вірша Галини Кирпи «Чого я другу не сказав?» (с. 185)
а) Виразне читання вірша сильним учнем.
— Який цей вірш за настроєм?
5 Зупинка – Вулиця Словникова .
б) Словникова робота.
 Вправа   «Пошуки людського скарбу
Скарб, виражений словами   « Знайди когось, хто …»,  діти  шукають тих, хто має певний досвід чи знання стосовно даної теми.
Щойно « скарб» знайдено, спікер групи відмічає це в таблиці хрестиком і записує поряд ім’я дитини, яка дала відповідь.
                                      Пошуки скарбу
                                  Знайди когось, хто може…
У бувальцях був
Подалися
Димарі
Мандрує
Залюбки
Кит

Дидактична гра « Склади слова».
Шу       кать      ма    буть                    По        да         ли      ся
 За        люб      ки                                Нав      чив        ся
На         пи         са      ні                      Ман      дру       є
Зо          ло         ті                                Бу         валь     цях
Читання слів уголос «луною» (за вчителем), потім — напівголосне в парі (одне одному).

—  Які слова є близькими за значенням до слів подалися (пішли); подорожує(мандрує).
6 зупинка –Вулиця Відпочинок .
Фізкультхвилинка
в) Читання вірша учнями «ланцюжком» за строфами.
г) Аналіз змісту вірша з елементами вибіркового читання.
— Про що хотів розказати хлопчик своєму другові?
— Де він збирався шукати казки?
— Які рядки підтверджують, що вони обидва великі фантазери? Прочитай.
д) Гра «Диктор телебачення».
Читати вірш, періодично відриваючи погляд від тексту, щоб подивитися на глядачів.
е) Гра «Добери риму».
Не сказав — ... (на став). Піски — ... (казки).
Не чув — ... (був). Кит — ... (говорить).
Не сказав — ... (встав). В димарі — ... (до зорі).
Сам — ... (вам). Залюбки — ... (казки).
2. Робота за ілюстрацією.
-Розгляньте малюнок.
-Якими словами твору ви б його підписали?
-Хто зображений на малюнку?
-Опишіть його.
Як по іншому можна назвати вірш?
VI.Узагальнення й систематизація отриманих знань.
1.Хвилинка фантазії
.Вправа «Мікрофон».
-Які казки ви могли би почути від друзів?
-А які- придумали б самі?
2.Робота за ілюстрацією Марфи Тимченко «Я хотіла побачити місто!»
Розповідь вчителя про славетну українську художницю.
Розгляд малюнка.
-Дайте відповідь на запитанняв підручнику(с.186).
 1.  Гра «Склади прислів’я ». (Робота в групі)
                                   
Друга шукай,
Одяг кращий новий,                                                             Нових друзів наживай,                                          Скажи мені,хто твій друг,
а старих не забувай.                                         а знайдеш-тримай.                                                      і я скажу тобі,хто ти.                                                                   а друг-старий.
VI. Підсумок уроку
7 зупинка – Вулиця  Знань і умінь.
1.Вправа» Загадкові будиночки».
1)Друг-                                      3) це           
 2)скарб                                    4)найкращий
 Самоперевірка
                   
(Друг це найкращий скарб.)
2.Слухання аудіо запису пісніБ.Савельєва»Справжній друг»
3. Вправа»  Виграш у лотереї».(Робота в групах).
Запишіть таку таблицю:

Що ми робили?_________________________________________

Що було цікавим? ________________________________________

Які завдання було виконувати складно?__________________________________    

VII. Домашнє завдання
1.Знайти і виразно читати вірші Г.Кирпи.


2.Принести власний малюнок до підібраного вірша.

1 коментар:

  1. How to play blackjack at a table with a blackjack - JTM Hub
    It's great, because you can't use the dealer 경상남도 출장샵 to play blackjack 진주 출장안마 because he's not in a position to be the 상주 출장마사지 best 구리 출장마사지 player in the table. The dealer 시흥 출장마사지 on the

    ВідповістиВидалити