пʼятницю, 8 січня 2016 р.

Конспект уроку з математики, 2 клас

Тема. Таблиця ділення на 5. Вправи та задачі на засвоєння таблиці ділення на    
          5. Задачі на збільшення та зменшення числа в кілька разів, які  
          розв’язуються двома діями
Мета: опрацювати таблицю ділення на 5;формувати уміння розв`язувати прості і складені   задачі,які включають зменшення або  збільшення числа у декілька разів; розвивати   в учнів уміння складати обернені задачі до даної;виховувати  самостійність,  дисциплінованість.
Обладнання: таблиця усних обчислень, таблиця ділення на 5, предметні
                      малюнки.





Хід уроку
I.Організація класу.
- На наш урок завітало сонечко,але хмарки закрили його. На хмарках завдання,якщо виконаємо,то наше сонечко засяє.
II. Актуалізація знань учнів
1. Перевірка домашнього завдання
         1) Пояснити розв’язання задачі № 672.
 2) Змінити запитання задачі так, щоб вона розв’язувалася за     допомогою виразу:
         15 : 3 + 15
          3) Із № 673 зачитати знайдені добутки і частку.
         2. Робота з індивідуальними картками
          Обчислити.
Картка 1            Картка 2                 Картка 3
12:6-0=              32:4+10=                20:2+10=
27:3-3=               30:3+8=                  4.5-2=
16:4+2=             .5.9-25=                    3.6+2=

3. Усні обчислення
1) Усне розв`язування і складання задачі № 674
2) 675(усно)
3)Перевірка таблиці множення на 5 (в парах).
4)Хвилинка каліграфії з логічним завданням.
4 9 14 19 …29
2 4 6 8 …12
1 2 4 8 …32
5) Математичний диктант
         • Число 4 збільшити у 5 разів;
         • 21 зменшити у 3 рази;
         • добуток чисел 5 і 8;
         • частка чисел 36 і 4;
         • добуток чисел 3 і 5 збільшити на 18;
         • частку чисел 32 і 4 зменшити на 7;
         • число 27 зменшити у 3 рази.
        III. Робота над новим матеріалом
1.Оголошення теми і мети уроку.
2. Підготовча робота
         1) Прочитати таблицю множення числа 5.№676.
         2) Складання таблиці ділення на 5
          Діти, користуючись таблицею множення числа 5, складають таблицю           ділення на 5.
         3. Заучування таблиці
         Робота в парах.
         4. Первинне закріпленн
         1) Виконання завдання № 676(на дошці).
IV. Розвиток математичних умінь
         1. Робота над задачами
         1) Розв’язання задачі № 678(1).
         2) Складання оберненої задачі № 678 (2).
 3) Розв’язання задачі № 679.
4) Розв’язання задачі № 680.
 Фізкультхвилинка


V. Узагальнення і систематизація знань.
1.Робота в групах.
Завдання:
1).Одна сторона прямокутника 8 см ,а друга-в 2 рази коротша. Знайти ширину прямокутника.
2).Побудуйте прямокутник . Довжина-8 см,ширина-4см . Чи можна цей прямокутник розділити на      2 квадрати?
3)а=8 см ,в=4 см. Знайти периметр прямокутника?
2. Самостійна робота.
VI. Підсумок уроку
1.Гра”Відповідай відверто”.
-Я гарно відповідав на уроці?
` вмію розв`язувати приклади? Задачі?
-Мені сподобався урок?
VII. Домашнє завдання
         С. 104, № 682, № 683.

Немає коментарів:

Дописати коментар